День св. Миколая: вісім фактів, яких ви могли не знати

Наближається період новорічно-різдвяних свят. Всі — і дорослі, і діти — готуються до найулюбленішого Дня святого Миколая. Що ми знаємо про святого та традиції цього дня? Пропонуємо вам перевірити себе.

Факт 1

Св.Миколай справжній. І він — не Санта

На відміну від казкового персонажа Діда Мороза та літературного героя Санти Клауса святий Миколай Чудотворець — реальна історична постать.

Він увійшов в історію як святитель Миколай Мірлікійський, архієпископ міста Міри в Лікійській області Малоазійського півострова. Тепер це місто Дембре на території сучасної Туреччини.

 Факт 2

У Миколая немає аналога Снігуроньки

Миколай був вихований у християнській вірі і з малих літ вів побожне життя.

Він став монахом і не продовжив рід. Цим він відрізняється від казкового Діда Мороза, помічницею якого є його онучка Снігуронька.

Факт 3

Св. Миколай — втілена безкорисливість

Святитель Миколай відомий своїм служінням людям. Одним із найвідоміших став випадок з трьома вузликами золота.

Миколай дізнався, що один зубожілий чоловік, аби врятуватись від бідності та голоду, вирішив віддати своїх юних дочок на розпусту. Три вузлики з золотом, які Миколай таємно підкинув у дім, допомогли уникнути ганьби та щасливо влаштувати долю цієї родини.

Ще за однією легендою святий Миколай якось побачив пару закоханих, які хотіли одружитись. Але щоби шлюб вважали повноцінним, необхідно було відіграти пишне і багате весілля. Оскільки у молодят грошей не було, то Миколай підкинув їм у вікна по мішечку із золотими монетами.

Саме від цих випадків і йде традиція таємно приносити подарунки, ховаючи їх під подушку.

 

Факт 4

Він приходить не тільки до дітей

Також відомі численні випадки, коли Миколай допомагав нужденним та хворим, зупиняв голод, рятував від загибелі подорожніх на суші та в морі. Тому іще одне, не менш відоме діяння святого — порятунок від страти кількох несправедливо засуджених.

Факт 5

День Миколая — дитячий мотиватор для покращення

У день перед святом, за традицією, дітям слід пригадати усі свої вчинки і зважити, яких більше — добрих чи злих. Чемні діти обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Різочка є своєрідним попередженням дитині, що час замислитися над своєю поведінкою і виправитися.

 

Факт 6

Святий припливав на кораблі

Цікаво, що в середньовічній Європі святий Миколай приїздив до людей не на санях, а припливав з півдня на кораблі. А ще — подорожував верхи на коні.

Факт 7

Шкарпетки та черевички для подарунків — європейська традиція

Також європейською є традиція в ніч на Миколая залишати біля каміну шкарпетки або біля входу в дім взуття в надії, що Миколай покладе туди подаруночок.

Факт 8

Головне завдання свята — повірити у диво

В Україні день святого Миколая традиційно відзначали веселими гуляннями та щедрим частуванням.

Та що б ви не придумали, головне завдання цього свята — допомогти близьким повірити у диво, яке колись творив святий Миколай!

Вірші та пісні про св. Миколая можна прочитати тут.

Фільм Олени Каретник “Хто Миколая любить?” дивіться тут.

Share:

Отправлено