Дві співачки, три гурти та симфонічний оркестр: фентезі «Тільки Диво» може стати музичним фільмом

LAMA, ІLLARIA ETHNO та В&В Project, «світова музика» від гуртів ErJOrchestra та RJazz, цілий симфонічний оркестр і багато улюблених різдвяних колядок — все це музика у фільмі «Тільки Диво».

У стрічці зібралася така кількість співаків та музикантів, що «Тільки Диво» без перебільшення можна назвати фільмом музичним.

В основу музичного супроводу кінокартини лягли твори сучасного українського композитора Дмитра Коновалова. Завдяки музичній темі Opening промо картини відбувалося упродовж кількарічного підготовчого періоду, що є прикладом унікальним. Адже  зазвичай спершу з’являються перші кадри фільму, під які композитор створює музику.

Музичну тему Opening автор присвятив своєму синові. А сам трек до сімейного фільму став частиною сімейної традиції композитора: щороку у новорічні свята мелодія з фільму «Тільки Диво» звучить на Софійській площі біля головної ялинки країни.

Інтерв’ю з композитором Дмитром Коноваловим

Композиції Дмитра Коновалова виконав Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України під керівництвом Миколи Лисенка. А самі музиканти знялися в ролі бургомістерського оркестру казкового містечка Ніколас Сіті.

Інтерв’ю з Миколою Лисенком

Гурт В&В Project, виконавиці ILLARIA ETHNO та LAMA популяризують сучасний та традиційний український мелос. Так, ILLARIA заспівала у фільмі українську народну пісню у власній обробці «Ой, ходить сон». Крім того, співачка виконала у фільмі роль Феї Снів.

ILLARIA — Фея Снів. ВІДЕО

Учасники гурту В&В Project грають роль вуличних музикантів казкового містечка Ніколас Сіті. Українські народні інструменти — баян та бандура, на яких музиканти виконують світові хіти, — у фільмі-фентезі набудуть старовинного звучання.

Гурт В&В Project на відкритті декорацій казкового містечка Ніколас Сіті. ВІДЕО

Романтичне кохання голових героїв — Северина та Софії — у фільмі супроводжує пісня виконавиці LAMA. Її новий трек «Привіт, привіт» став ідеальним доповненням сюжету фільму. Вітрила, про які співає LAMA, несуть головного героя у вир пригод, в кінці яких обов’язково буде довгоочікувана зустріч. Тож, «Привіт!..»

Сама співачка у фільмі стала Феєю Льоду, яка мчить крижаними просторами Малого льодовикового періоду назустріч снігам та морозам.

Казкову атмосферу старовинного шинка «Гольфстрім» передали музиканти колективів ErJOrchestra та RJazz. Гурти виконують музику в жанрі world musik. Це мікс неокласики, джазу, орієнтальних мелодій та фольклору. Композитором музики є Анджей Поздін. Для фільму музиканти підібрали один із фрагментів своїх імпровізацій.

Як зізналися самі музиканти, справжня середньовічна європейська музика звучить не дуже по-казковому. Тому музика від гуртів ErJOrchestra і RJazz — це фентезі-погляд на музичну середньовічну європейську традицію.

Музика є невід’ємною частиною будь-якого свята. День св.Миколая в будинку Бургомістра запам’ятається глядачам яскравими сценами та улюбленою колядкою «Ой, хто, хто Миколая любить?». Її під акомпанемент фісгармонії співає уся родина Бургомістра.

Свято Миколая в будинку Бургомістра

Фісгармонія у фільмі — аутентичний старовинний інструмент, якому понад 150 років. Вона є сімейною реліквією родини Лисенків, її передавали з покоління у покоління, ймовірно, від самого композитора Миколи Лисенка.

На старовинній фісгармонії грає співачка Світлана Коробочкіна, тітонька Ельза. Світлана є учасницею 5 сезону «Голосу країни». Спеціально для фільму вона написала пісеньку «Маленьке оленятко». Весела хороводна мелодія у поєднанні з зимово-святковими словами легко западає в серце. Її хочеться співати знов і знов. Та навіть самим покружляти у хороводі.

Share:

Отправлено