Сергій Озіряний: «Це дуже повчальна історія про любов, прощення і віру в диво»

Персонаж Сергія Озіряного Бургомістр живе в розкішному маєтку, має восьмеро дітей та… веде внутрішню боротьбу із самим собою.  Він непроста особистість: може бути різким, але здатен виправлятися.

Сам актор Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, народний артист України вважає казку «Тільки Диво» історією багатогранною і яскравою, здатною вселити в дітей віру в те, що життя прекрасне.

Сергій Озіряний у ролі Бургомістра та Леся Сакада у ролі Марти. Кадр із фільму “Тільки Диво”

У мого персонажа аж восьмеро дітей

У казці я виконую роль бургомістра. Головна героїня казки Софі — моя донька. Бургомістр любить дітей, він хороший, турботливий тато, про всіх дбає. А всього дітей у мого персонажа аж восьмеро!.. Хоча інколи він буває різким та несправедливим у ставленні до оточуючих, але все ж таки здатний зрозуміти, що чинить хибно, і може вибачатися і виправлятися… Бургомістр — це господар міста, як тепер кажуть, мер. Він любить своє місто, відповідальний у роботі.

Леся Сакада (у ролі Марти), Сергій Озіряний (у ролі Бургомістра),
Дарія Ігнатенко, Катерина Кваша  та Лука Санін — діти Бургомістра). Кадр із фільму “Тільки Диво”

За сюжетом я заможна людина, і моя донька зростає у певних умовах. Могла б стати представницею «золотої молоді», «мажоркою». Але ж ні, вона дівчинка чуйна, з добрим серцем, здатна відчувати чужі біль і біду, допомагати. І це глядач побачить у стосунках між персонажами, зокрема, з її візаві, головним героєм нашої історії Северином.

Марія Герасименко — у ролі Софії, доньки Бургомістра. Кадр із фільму “Тільки Диво”

Проста передноворічна історія із серйозним підтекстом

Ця історія відома мені вже кілька років, коли режисер Олена Каретник познайомила мене зі сценарієм і у нас були фотопроби. Ще тоді ця казка сподобалася мені своїм настроєм, ідеєю, тим, що вона, в хорошому сенсі слова, вибивається із загального контексту.

Ця передноворічна історія нібито й проста, але з неї може вийти дуже повчальна оповідь про вірність і дружбу, про перші почуття і про те, як недобре робити погані вчинки і що з того буває, про те, як треба вміти любити і прощати, не пам’ятати зла, не бути мстивим і вірити в казку, в чудо, в те, що святий Миколай є і зверху бачить усе, що ми робимо. А потім за наші справи дає кому пряничка, а кому — й різочки. І не тільки дітям, а й дорослим. Це кіно можна дивитися всією родиною, бо наша казка багатогранна і яскрава.

Сергій Файфура (Дядечко Жорж) та Сергій Озіряний (Бургомістр). Кадр із фільму “Тільки Диво”

Тричі в житті був Святим Миколаєм

Вже 22 роки я працюю в дорослому театрі. А до того 18 років пропрацював у Київському театрі юного глядача. І аудиторія від 5-8 років і до випускників шкіл мені дуже добре знайома. До певної міри я розумію, які проблеми їх турбують, чим вони живуть.

Коли я працював у київському ТЮЗі, то часто виконував роль Діда Мороза. Фактурно я підходжу, хоч тоді й не мав своєї бороди, а чіпляв штучну. Але тричі в житті мені пощастило виконувати роль Святого Миколая. Тоді я підбирав зовсім інший, ніж у Діда Мороза, костюм, прочитав усе, що зміг знайти, про святого. А мій добрий знайомий, видавець Іван Малкович, навіть допоміг із текстами для персонажа.

Мені було цікаво спостерігати, як Святого Миколая сприймають діти, бо це відмінний від Діда Мороза образ. Історія Миколая — це історія живої людини, яка до кінця виконувала свій обов’язок священика, допомагала сиротам і бідним. І в нашому фільмі Святий Миколай — справжній.

Сергій Озіряний та Світлана Коробочкіна — Бургомістр та Тітонька Ельза. На зйомках фільму “Тільки Диво”

Наша казка про те, як добрі діла дають користь

Думаю, в нашому кіно лейтмотивом йтимуть теми добра та безкорисливості, віри та справжньої любові. Глядач побачить, як вчинки дорогих, близьких по духу і по серцю людей утримують героїв від поганого. Саме на таких, як у нашому фільмі, прикладах діти і мають розрізняти добро і зло, серцем тягнутися до хорошого і вірити, що життя — прекрасне.

У житті бувають дива — не  міфічні видіння і примари, а дійсні. Усім нам властиво і в юному, і в дорослому віці вірити в чудо, в те, що є якась надзвичайна сила, яка допоможе, захистить, обдарує…

Особливо це важливо для дітей, щоб вони вірили в те, що планета красива і самі вони хороші, якщо будуть чинити добрі речі, якщо діла, якими вони наповнюють своє життя, будуть пристойними і людям буде від них користь.

У нас є велика надія, що все це збудеться, про це наша казка. Тому хочеться, щоб Святий Миколай приходив у кожен дім і здійснював хоча б найголовніші наші бажання.

Я вірю, що в нас все вийде, тому що в нас прекрасний акторський ансамбль, злагоджена команда і, головне, є бажання зробити хорошу кінокартину. Впевнений, ми зробимо все від нас залежне, щоб чудо творення кіноказки відбулося.

 

Share:

Отправлено