Петро Миронов — про свого героя: “Мій лікар Туксен — мізантроп, здатний на людяні вчинки”

Проект «Тільки Диво» знайомить читачів із чудовим актором — Петром Мироновим. Петро Григорович зіграв у фільмі лікаря Туксена.

 Фільму «Тільки Диво» пощастило мати на знімальному майданчику і символ прийдешнього року — казкову собаку Сніжку, роль якої виконує пухнастий актор Шах.

Петро Миронов, актор «Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра», виконавець роль лікаря Туксена у фільмі-фентезі «Тільки Диво»

Шах — це концентрат гарного настрою

Шах потрапив у моє життя як подарунок на день народження. Він концентрат гарного настрою. Всі, хто зустрічає його на вулиці, одразу починають посміхатися і хочуть його погладити. Тож коли комусь погано на душі, треба просто привести Шаха — і настрій одразу піднімається.

У казку «Тільки Диво» спершу потрапив я, а потім вже собака. Режисер Олена Каретник побачила мене в одній з кіноробіт і запросила на проби. Коли вона зрозуміла, що я її актор, тоді я опинився у проекті і почалося моє казкове кіножиття.

Пізніше з’ясувалося, що в менеє є Шах, а у фільмі «Тільки Диво» — роль казкової собаки Сніжки, яку може зіграти, а точніше — прожити, пес.

Чудовий білий собака Шах — представник породи самоїдів. За сценарієм саме такий пес і потрібен був режисерові. Так Шахові дісталася роль казкової Сніжки.

Собаки цієї породи  добрі та абсолютно неагресивні, розумні і слухняні, люблять дітей. Шах має виставковий досвід, соціалізований, вміє співпрацювати із незнайомими людьми, хоч до цього проекту ніколи й не знімався у кіно.

Ксенія Шевченко та Шах —

на знімальному майданчику фільму-фентезі “Тільки Диво”

Шах у ролі собаки Сніжки. Кінопроби до фільму-фентезі “Тільки Диво”

Шах у ролі собаки Сніжки.

Під час зйомок фільму-фентезі “Тільки Диво” у “Буковелі”

Мій лікар Туксен — мізантроп, здатний на людяні вчинки

У театрі я зіграв величезну кількість казкових ролей — був і Кощеєм, і Зайцем, і Вовчиком… Але тут я лікар Туксен. Це дуже цікава робота, тому що лікар — людина непроста, жорстка і мізантропічна. Але дуже глибока і здатна на людяні вчинки. Гадаю, що на терезах суворого сприйняття життя і практичної допомоги людям я і буду шукати образ свого персонажа.

За свого акторського життя я зіграв із десяток лікарів. Але Туксен — це окрема робота, і мені дуже цікаво попрацювати над такою особистістю.

Петро Миронов у ролі лікаря Туксена. Кадр із фільму-фентезі “Тільки Диво”

Костюм допомагає грати, відчувати, жити

Коли я приміряв костюм від Айни Гассе, мені одразу ж захотілося на знімальний майданчик, тому що я відчув себе казковим героєм. Я знаю, про що грати, як у такому костюмі жити, які процеси відбуваються у людини, яка одягнена в цю одежу — я все це відчуваю.

А ще допомагає грим і усвідомлення того, що хочеться сказати щось нове у переліку моїх лікарів, яких я зіграв. А це можливо тільки тоді, коли ти сам здивуєшся на якийсь момент і з тобою трапиться якесь відкриття.

Петро Миронов у ролі лікаря Туксена та Шах у ролі Сніжки.

Кадр ізфільму-фентезі “Тільки Диво”

Із молодими акторами ми партнери

Цікаво працювати із молодими акторами. Декому я допомагаю і на репетиціях, і на майданчику, але ніколи не нав’язуюсь. Партнерство виникає тільки тоді, коли людина здатна тебе почути. Але якщо вона вважає, що яскраво зіграла свою роль і нічого додати не можна, я не буду втручатися.

В акторі, який грає роль Северина (Георгій Ярмоленко — ред.) я одразу ж відчув свою людину. І вже на репетиціях ми вийшли на партнерство — а це іноді здобувається роками.

 

Георгій Ярмоленко та Сніжка. Кадр із фільму-фентезі “Тільки Диво”

У фільмі грає друг дитинства

Зі мною у фільмі грає друг дитинства, яскрава особистість — Олександр Дірдовський. Він виконує роль Святого Миколая. Олександр — режисер, актор і просто чудова людина, яка вміє причарувати весь світ і позитивно впливати на людей. Така дружба — подарунок долі, тому що мені радісно бачити його, а йому — мене.

***

Мені пощастило, що я зайнятий у нашому, українському проекті. На початку знімального процесу я замислився: що значить розбиття тарілки? Гадаю, це коли з пазликів потім збереться щось ціле, яким воно було на початку. У житті не буває, щоб розбилося, а потім склеїлося, а в кіно буває! Це і буде справжнє диво.

Share:

Отправлено