В’ячеслав Хостікоєв: «Ми робимо наше кіно!»

В’ячеславу Хостікоєву у фільмі «Тільки Диво» дісталася роль Пітера, негативного персонажа і антагоніста головного героя Северина. Але В’ячеслав упевнений — життя, навіть казкове, не можна розфарбувати чорно-білими кольорами. І негативний герой теж має право на свої цінності — він ними живе і за них бореться. Тож не все так просто навіть у вигаданому казковому містечку…

***

В’ячеслав є випускником театрального інституту КНУТКІТ ім.І.Карпенка-Карого. Молодий актор грає у театрі І.Франка і знімається у вітчизняних серіалах. Роль у повнометражному фільмі «Тільки Диво» є його першою роботою на великому екрані.

В’ячеслав Хостікоєв. Кадр із фільму “Тільки Диво”

З дитинства хотів потрапити у велике кіно

Я сам з акторської династії. І часто мені це допомагало, бо куди б я не прийшов, про тебе «щось чули».

З іншого боку, люди чекають від тебе дещо більшого. І в тебе має бути певна планка, тому що ти змалечку не з книжок знаєш, що таке сцена (батьки В’ячеслава — Анатолій Хостікоєв та Наталя Сумська — народні артисти України, актори театру І.Франка — ред.).

В’ячеслав Хостікоєв. Разом із Ольгою та Наталею Сумськими

Я граю в театрі, але в мене є інтерес до кіно. Ще на першому курсі я почав зніматися у вітчизняних серіалах. Однак театр і кіно — це дві різні речі, які треба узгоджувати між собою.

Колись у дитинстві я був надзвичайно вражений такими стрічками, як «Хроніки Нарнії» та серією фільмів про Гаррі Поттера, і так хотів потрапити у таке кіно!

Але стрічки такого масштабу знімали здебільшого в Америці. І коли я почув, що Олена Каретник збирається зробити щось подібне в Україні (а в нас є підтримка і Держкіно, і світових компаній), зрадів, що нарешті в нас хочуть знімати справді хороші фільми!

Над моїм персонажем глядач повинен буде попрацювати

Я вважаю, що зараз зароджується повний метр українського кіно. Знімають багато гарних стрічок. Вже вийшли деякі з них, такі як: «Сторожова застава», «Кіборги»… Дуже приємно, що наше кіно розвивається!

Бачу, що на проекті «Тільки Диво» всі працюють і віддаються на повну спільній справі, тому вірю, що в нас все вийде просто чудово.

Наша казка — про сім’ю, про любов та жертовність, така глибока історія. А я в ній граю трохи негативного персонажа. І моє завдання у фільмі є цікавим. Я злий не тому, що я злий. Я як актор хочу знайти, яка причина злості мого персонажа, чому я не люблю деяких інших героїв?

На прем’єрі фільму Юрія Ковальова «Сторожова застава» мені сподобалася фраза режисера: «Дивіться, українці, це ваше, українське кіно». Я там інтонував одного з персонажів, і був щасливий, що доклав до того проекту частинку своєї праці.

Так само сказала і режисер фільму «Тільки Диво» Олена Каретник: «Ми це робимо, щоб вітчизняне кіно розвивалось». Вона робить це для нас, українців. І я вдячний, що пані Олена довірила мені долучитися до цієї казки. А ще для мене це хвилююче, бо це моя перша робота у повному метрі. І мені б дуже хотілося, щоб у нас вийшло усе, що було задумано.

Пам’ятаю, як до мене в дитинстві прийшов святий Миколай

Коли я був маленьким, свято Миколая було для мене чимось дивовижним. Чекав, що прийде Миколай, покладе тобі щось, наприклад, під подушку…

Я дуже мріяв про одну іграшку — робота біонікла. Були такі конструктори, яких ми, хлопці, збирали. Пам’ятаю: одного разу я прокинувся рано-вранці… І в черевичку, який я поставив для подарунків від Миколая, я знайшов саме того біонікла, який мені був потрібен для колекції! «Не знав, що святий Миколай розбирається в біоніклах», — подумав тоді я.

Я вважаю, що актор повинен залишатися дитиною. Він не має виростати. У тому й дивовижність акторського єства, що ми маємо бути маленькими в душі. Звісно, в буденності треба бути дорослими, але все ж таки зберігати дитину у собі. Дуже важливо, коли ти на сцені, бути щирим, як дитина. І це в акторі повинно залишатися з віком. І тоді в тобі самому залишиться і диво, і віра в нього.

Share:

Отправлено