Вовки полетять, а пейзажі вражатимуть епічністю: як створюють спецефекти до нашого фільму

Візуальні ефекти в кіно — як якісний сервіс: він є, але водночас його не видно. Хороші візуальні ефекти — це коли не можна відрізнити графіку від справжньої картинки, настільки ти їм віриш.

Над створенням графіки світового рівня для фільму «Тілько Диво» працюють супервайзери українсько-американської компанії «Gloria FX». На майданчику вони допомагають правильно побудувати кадр, а в студії додають до відео спецефекти. Це будуть епічні снігові простори Малого льодовикового періоду, фантастичні звірі і, безумовно, сюрпризи для глядача.

Роботу над фільмом «Тілько Диво» компанія «Gloria FX» почала півроку тому. Вже готові та затверджені моделі всіх персонажів-тварин. Це літаючі рись, щур, кіт, вовки. Наразі триває робота над «зимовою» частиною фільму — Малому льодовиковому періоду додають льоду, снігу і морозу.

«Gloria FX» обіцяє небачений для українського кіно рівень спецефектів. За визнанням самих фахівців, уже сьогодні готове тривимірне зображення вовка виглядає дуже круто і навіть страхітливо!

Як же створюються спецефекти до казки, розповідають фахівці з «Gloria FX».

Супервайзер Олександр Орлов з асистентом Тетяною Пінаєвою працювали на натурних зйомках у Буковелі.

Олександр Орлов

«Ми відповідальні за графічну частину проекту, так званий композітінг. Це домальовування кадру: затирання зайвих об’єктів, створення потрібного часу доби або погодних умов, домальовування бурульок, зледеніння вікон і подібне».

Тетяна Пінаєва

«Це дуже творча робота, яка обмежується хіба що бажаннями замовника. Це не «сухі» програми і розрахунки. Ми знімали сцени в Карпатах. Там дивовижна за красою жива природа. На етапі postproduction ми надамо їй казковості і масштабності. Спостерігати за природним оточенням і побачити прекрасне навіть у буденних речах — це наша робота. Так що, можна сказати, створення спецефектів — філософська спеціальність».

Домальовування пейзажів буде на такому рівні, що самі актори не впізнають тих натур, в яких вони знімалися, запевняю фахівці «Gloria FX». Але найскладнішими спецефектами у фільмі є створення звірів.

Владислав Озеров, супервайзер компанії «Gloria FX»

«Створення персонажів складається з кількох етапів. Спочатку йде моделювання та текстурування. Це створення самої моделі, на яку можна подивитися з різних боків у 3D.

Наступний етап — ріггінг. У персонажа з’являється скелет з усіма анатомічними подробицями — фалангами, суглобами, включно з мімічними рисами. Щоб вовку зробити пащу, потрібно правильно зробити м’язи. Візуальні ефекти — це набагато більше, ніж здається. Ми повинні знати, як все відбувається в реальному житті. Тут стануть в нагоді і анатомія, і фізика …

Третій етап — анімація. За допомогою анімації ми приводимо персонажів у рух.

І останній етап — симуляція, коли тваринам накладають шерсть».

За словами фахівців з «Gloria FX», не існує якоїсь єдиної основи, трафарету, за яким роблять персонажів, кожен з них є унікальним і щоразу створюється заново. Філософія компанії — індивідуальний підхід до кожного проекту. Тут запевняють — таких літаючих звірів, як у казці «Тілько Диво», більше не буде ніде.

Результат без сумніву буде виглядати епічно: вражати масштабністю, видовищністю і незвичністю.

Share:

Отправлено